Cristi Urs_Pasti_top banner
PSD_Pasti_top banner
Clarfon
Acasă Politic Cum arată buletinul de vot?

Cum arată buletinul de vot?

Potrivit legii, în turul al doilea al alegerilor, ordinea candidaţilor pe buletinele de vot se stabileşte în funcţie de numărul voturilor obţinute la primul tur.
Primul pe buletinul de vot este candidatul alianţei electorale PSD-UNPR-PC Victor Ponta, urmat de candidatul alianţei creştin-liberale PNL-PDL, Klaus Iohannis.

Amanet King Onix
Sumi Agro - Zentanil
Primaria Sambata - LMA Pasti
Valencia
PSD_Pasti
Stihl
Victoria Federal IFN
Benzinariile Recea & Soars
Reno Depo
Monumente funerare
UPRUC-CTR
Stefion Trans

Pentru ca votul să fie valabil, ştampila “VOTAT” trebuie pusă într-unul dintre dreptunghiuri, în funcţie de preferinţele alegătorului.


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

Benzinariile Recea & Soars
UPRUC-CTR
Valencia
Reno Depo
Amanet King Onix
Stihl
Monumente funerare
Victoria Federal IFN
Sumi Agro - Zentanil
PSD_Pasti
Stefion Trans
Primaria Sambata - LMA Pasti
Infinity GSM
Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.