Clarfon 2
Acasă Țara Făgărașului Cu maşina într-un cap de pod

Cu maşina într-un cap de pod

foto arhiva
foto arhiva

Un făgărăşean de 42 de ani a intrat cu maşina într-un cap de pod în drum spre Mănăstirea Berivoi. De acolo maşina a ricoşat în şanţ. Femeia de pe locul din dreapta, care-l însoţea, a ajuns la spital. Şoferul U.A. din Făgăraş se îndrepta zilele trecute înspre Mănăstirea de la Berivoi, la volanul unui autoturism marca BMW.

Pe drumul asfaltat dintre Recea şi mănăstire a pierdut controlul volanului, într-o curbă la stânga. Autoturismul s-a izbit într-un cap de pod aflat pe partea dreaptă a carosabilului. De vină a fost neadaptarea vitezei la condiţiile de drum.

De acolo maşina a părăsit partea carosabilă şi s-a răsturnat într-un şanţ aflat pe marginea drumului. În urma impactului a rezultat vătămarea corporală gravă a pasagerei din dreapta, P.D. din Recea, în vârstă de 45 de ani.

Amanet King Onix

Aceasta a fost transportată la spitalul din Făgăraş de un alt autoturism care trecea prin zonă. De acolo, a fost transferată la spitalul judeţean de la Braşov.

(Cristina Cornilă)


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

UPRUC-CTR
Benzinariile Recea & Soars
Infinity GSM
Victoria Federal IFN
Florian Shaorma
Proaspat Alb
Monumente funerare Beclean -
Stefion Trans
Amanet King Onix
Reno Depo

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.