Cristi Urs_Pasti_top banner
Clarfon
PSD_Pasti_top banner
Acasă Monden Nemţii şi evreii au fost cei mai întâlniţi turişti în judeţul nostru

Nemţii şi evreii au fost cei mai întâlniţi turişti în judeţul nostru

Numărul turiştilor care au vizitat judeţul nostru anul trecut a urcat cu 3,6% şi a ajuns 862.056 de persoane. Creşterea a fost mai vizibilă în rândul vizitatorilor din străinătate, arată o analiză a Direcţiei Judeţene de Statistică Braşov.

Ţările care au „furnizat” cei mai mulţi vizitatori sunt Germania, Israel, Spania, Polonia, SUA şi Italia. Interesant este că în luna decembrie a anului trecut, numărul turiştilor străini a urcat chiar cu peste 40% faţă de aceeaşi perioadă a anului precedent.

Amanet King Onix
Victoria Federal IFN
Primaria Sambata - LMA Pasti
Benzinariile Recea & Soars
UPRUC-CTR
Stihl
PSD_Pasti
Sumi Agro - Zentanil
Stefion Trans
Reno Depo
Valencia
Monumente funerare

Regiunea Centru a avut aproape două milioane de turişti. După Braşov, judeţele cele mai vizitate au fost Mureş – 408.843 de persoane şi Sibiu – 354.655 de persoane.

Braşovul a avut mai mulţi turişti decât Sibiul şi Mureşul la un loc.


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

UPRUC-CTR
Stefion Trans
Sumi Agro - Zentanil
Victoria Federal IFN
Monumente funerare
PSD_Pasti
Benzinariile Recea & Soars
Valencia
Primaria Sambata - LMA Pasti
Reno Depo
Amanet King Onix
Stihl
Infinity GSM
Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.