PSD_Pasti_top banner
Clarfon
Cristi Urs_Pasti_top banner
Acasă Sport România va avea echipă de Formula 1

România va avea echipă de Formula 1

Romania va avea o echipa in campionatul mondial de Formula 1, reprezentantii acesteia fiind siguri ca vor primi aprobarea pentru a lua startul.

Bogdan Sonea, marketing manager al firmei Forza Rossa, spune ca Federatia Internationala vrea sa mareasca numarul de echipe din “Marele Circ”, astfel ca nu se pune problema unui refuz. Daca raspunsul Federatiei Internationale de Automobilism va fi unul pozitiv, echipa din Romania ar putea lua startul, cel mai devreme, din sezonul 2016 al Formulei 1.

Reno Depo
Monumente funerare
UPRUC-CTR
Sumi Agro - Zentanil
Primaria Sambata - LMA Pasti
PSD_Pasti
Stefion Trans
Amanet King Onix
Benzinariile Recea & Soars
Victoria Federal IFN
Valencia
Stihl

Pana atunci ar trebui asigurat un buget de aproximativ 100 de milioane de euro, bani din care trebuie fabricat monopostul, achiztionat motorul, angajati pilotii si ceilalti membri ai echipei.


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

Reno Depo
Benzinariile Recea & Soars
PSD_Pasti
Amanet King Onix
UPRUC-CTR
Monumente funerare
Sumi Agro - Zentanil
Valencia
Stefion Trans
Victoria Federal IFN
Primaria Sambata - LMA Pasti
Stihl
Infinity GSM
Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.