Clarfon
Cristi Urs_Pasti_top banner
PSD_Pasti_top banner
Home Social Un poştaş a furat 4 pensii

Un poştaş a furat 4 pensii

Un factor poştal care a furat pensiile a patru făgărăşeni a fost trimis în judecată de Biroul de Investigare a Fraudelor din cadrul Poliţiei. P. Gheorghe Mihai de 40 de ani nu numai că este acuzat de săvârşirea a trei infracţiuni, dar a rămas şi fără serviciu în momentul începereii urmăririi penale. Bărbatul este acuzat de delapidare, fals material în înscrisuri oficiale şi uz de fals. Mai multe informaţii ne oferă cms. sef Claudiu Bulborea de la Biroul de Investigare a Fraudelor:

„În calitate de factor poştal la Oficiul Poştal 4 din Făgăraş şi-a însuşit în scop personal în iunie 2011 suma de 6.069 lei, aferentă achitării unui număr de patru mandate de pensii, prin falsificarea acestora. A inserat serii şi numere de acte de identitate ce nu aparţin beneficiarilor legali ai mandatelor, semnând în fals în locul lor. A uzat de aceste mandate completate în fals pentru a atesta în mod necorespunzător adevărul că acesta au fost achitate.”

Stefion Trans
Benzinariile Recea & Soars
Monumente funerare
Victoria Federal IFN
Amanet King Onix
PSD_Pasti
UPRUC-CTR
Reno Depo
Primaria Sambata - LMA Pasti
Sumi Agro - Zentanil
Stihl
Valencia

Bărbatul n-a scăpat însă neprins, chiar dacă fapta s-a petrecut acum mai bine de un an şi jumătate.


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

Monumente funerare
PSD_Pasti
Victoria Federal IFN
Valencia
UPRUC-CTR
Stihl
Stefion Trans
Primaria Sambata - LMA Pasti
Amanet King Onix
Reno Depo
Benzinariile Recea & Soars
Sumi Agro - Zentanil
Infinity GSM
Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.